Absolwentka studiów stomatologicznych na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwesytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Specjalizację z ortodoncji uzyskała po czteroletnim szkoleniu zakończonym Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym.
W 2013 r. obroniła pracę doktorską z zakresu ortodoncji przedprotetycznej pod tytułem: „Określenie stopnia wytrzymałości zębów leczonych metodą ekstruzji i następowo rekonstruowanych protetycznie w laboratoryjnym modelu eksperymentalnym”.
Jest asystentem w Katedrze i Zakładzie Ortodoncji UJ CM, gdzie oprócz pracy klinicznej i naukowej prowadzi również zajęcia ze studentami zarówno studiów stacjonarnych jak i studentów zagranicznych.
Odbyła liczne staże i praktyki poszerzając swoją wiedzę z zakresu ortodoncji, min. w Wielkiej Brytanii i Włoszech w Rzymie na Universita la Sapienza oraz na Universita di Insubria.
Jest autorem i współautorem specjalistycznych publikacji naukowych z zakresu ortodoncji jak również wystąpień naukowych na zjazdach krajowych.
Stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w konferencjach i kursach w Polsce i za granicą.
Występuje też często w roli tłumacza symultanicznego na kursach specjalistycznych, jak również przetłumaczyła liczne artykuły czy rozdziały książek poświęconych ortodoncji, min w podręczniku „Ortodoncja” autorstwa Martyna T. Cobourne’a.
Brała udział w misjach humanitarnych jako stomatolog – m.in. w Nepalu i Tybecie.
Zna język angielski i włoski.
Głęboko wierzy w holistyczne podejście do leczenia ortodontycznego, całościowe spojrzenie na pacjenta i problemy, z którymi się zgłasza. Dla uzyskania optymalnej estetyki uśmiechu wspólnie z pacjentem określa najkorzystniejsze strategie działania jednocześnie korzystając z najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu ortodoncji światowej opartej na faktach naukowych.
Szczególną uwagę w leczeniu poświęca dzieciom i pacjentom rosnącym, gdzie nieleczona wada zgryzu może zaburzać prawidłowy wzrost dziecka.




